על העמותה

העמותה לטיפול למען בריאות הפה נוסדה בשנת 2000 על ידי ד"ר דורון חיים ופרופ` אדי גרפונקל. מטרת העמותה היא סיוע לאנשים מוגבלים ולמבוגרים הזקוקים לטיפולי פה ושיניים ושאינם מסוגלים בדרך כלל להגיע למרפאות שיניים רגילות.

העמותה מעניקה טיפולים באמצעות מרפאה ניידת באיכות גבוהה ובמחירים מסובסדים, ומפעילה ניידות שירות המגיעות לרוב חלקי הארץ* עם צוות רופאים מיומן ומקצועי. לרשות העמותה 4 ניידות שיניים מצוידות במכשור רפואי מתקדם ומעבדת שיניים חדישה.

השירות אותו מעניקה העמותה הינו ייחודי במינו, וטיפולי השיניים והפה המוענקים למטופלים מוגדרים ונקבעים על פי מחירון מיוחד של משרד הבריאות. השירות מיועד בעיקר לאוכלוסיה מרותקת ותשושה, ללא נגישות למרפאות שיניים, בעיקר לקשישים המוגבלים בתנועה או במצב כלכלי קשה. היתרון שבשירות הינו בניידות, מה שמאפשר למטופלים לקבל שירות בביתם, באמצעות ציוד מיוחד שברשות העמותה המורכב בבית המטופל, הכולל גם צילומי רנטגן ניידים.

רופאי השיניים המועסקים בעמותה נבחרים בקפידה ע"י פרופ` גרפונקל ומקיימים מעקב צמוד קבוע עבור המטופלים שברשותם. הרופאים בעלי הכשרה גריאטרית ובשיתוף עם הצוות המטפל הם ערוכים לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים הנדרשים ובמקרה הצורך אף קיים גיבוי אשפוזי של בית חולים.

הניידות פועלות במסגרות מוסדיות ובמרכזי יום לזקן וכן בבתים פרטיים של מטופלים, לרוב רחבי הארץ.

העמותה מופעלת בחסות אש"ל – האגודה לתכנון ולפתוח שרותים למען הזקן בישראל ופועלת בפיקוח ובקרה של ועדת היגוי ציבורית אשר חברים בה אש"ל, משרד העבודה והרווחה, העמותה למען הקשיש, ביטוח לאומי ומשרד הבריאות.

 

* בכפוף לנהלים והקריטריונים לפיהם העמותה מפעילה את מערך הפריסה הגיאוגרפית של פעילותיה